Monday Sep 20 Mon Sep 20
Tuesday Sep 21 Tue Sep 21
Wednesday Sep 22 Wed Sep 22
Thursday Sep 23 Thu Sep 23
Friday Sep 24 Fri Sep 24
Saturday Sep 25 Sat Sep 25
Sunday Sep 26 Sun Sep 26
Cycling 05:30 am - 06:15 am Stephen Smith 
 
Cycling 06:30 am - 07:15 am Danielle Escarraz 
Tai Chi 08:00 am - 09:00 am Paul Reed 
 
Strength Training 09:00 am - 09:40 am Chip Welsh 
 
Outdoor Yoga 09:15 am - 10:00 am Holly Ohmes 
 
Les Mills BODYPUMP 10:00 am - 11:00 am Alison Geringer 
 
 
 
PiYo 12:00 pm - 01:00 pm Eileen Gannon 
 
Les Mills BODYPUMP 05:15 pm - 06:15 pm Christine Taylor 
 
Les Mills SPRINT 05:45 pm - 06:15 pm Cassie Zehenny 
 
 
Power Yoga 06:30 pm - 07:25 pm Lindsay Dausman 
 
 
Cycling 05:30 am - 06:15 am Stephen Smith 
 
 
 
SilverSneakers Classic 08:30 am - 09:15 am Kerrianne Duggan 
 
 
 
Step 09:30 am - 10:30 am Eileen Gannon 
 
 
 
 
Yoga 12:00 pm - 01:00 pm Michelle Baker 
Cycling 12:05 pm - 12:50 pm Elizabeth Foppe 
Strength Training 05:15 pm - 05:45 pm Chip Welsh 
 
 
Core 06:00 pm - 06:25 pm Chip Welsh 
Cycling 06:00 pm - 06:45 pm Emily Ayers 
Zumba 06:30 pm - 07:30 pm Rosa Kincaid 
 
Functional Training 07:35 pm - 08:15 pm Linda Reynolds-Wren 
Cycling 05:30 am - 06:15 am Nancy Durante 
Les Mills BODYPUMP 05:30 am - 06:30 am Alison Geringer 
Cycling 06:30 am - 07:15 am Danielle Escarraz 
 
 
Strength Training 09:00 am - 09:40 am Chip Welsh 
 
Outdoor Yoga 09:15 am - 10:00 am Holly Ohmes 
 
Les Mills BODYPUMP 10:00 am - 11:00 am Alison Geringer 
 
 
Chair Yoga 11:30 am - 12:30 pm Cynthia Fernandez 
 
 
Les Mills BODYPUMP 05:15 pm - 06:15 pm Christine Taylor 
 
 
 
 
Tai Chi 06:30 pm - 07:30 pm Paul Reed 
Yoga 06:30 pm - 07:30 pm Sherri Lucas 
 
Cycling 05:30 am - 06:15 am Stephen Smith 
 
 
 
 
Senior Fitness 09:00 am - 10:00 am Jill Schatz 
 
 
 
Turbo Kick 10:00 am - 11:00 am Eileen Gannon 
 
 
 
Yoga 12:00 pm - 12:45 pm Kelsey Kaleta 
 
Les Mills SPRINT 05:15 pm - 05:45 pm Jason Thompson 
Strength Training 05:15 pm - 05:45 pm Chip Welsh 
 
Core 06:00 pm - 06:25 pm Chip Welsh 
 
Zumba 06:30 pm - 07:30 pm Rosa Kincaid 
 
Pilates 07:35 pm - 08:15 pm Linda Reynolds-Wren 
 
 
Cycling 06:30 am - 07:15 am Danielle Escarraz 
 
 
Outdoor Yoga 09:00 am - 09:45 am Holly Ohmes 
Strength Training 09:00 am - 09:40 am Chip Welsh 
 
 
Cycling 10:00 am - 11:00 am Elizabeth Foppe 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Les Mills SPRINT 08:00 am - 08:30 am Cassie Zehenny 
Zumba 08:30 am - 09:30 am Lauren Repp 
 
 
 
 
Functional Training 10:00 am - 10:45 am Linda Reynolds-Wren 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Les Mills SPRINT 08:30 am - 09:00 am Jerrod Turner 
Les Mills BODYPUMP 09:00 am - 10:00 am Tina Foster 
 
 
 
 
Pilates 10:15 am - 11:00 am Linda Reynolds-Wren 
Zumba 11:15 am - 12:15 pm Rosa Kincaid