Monday Oct 04 Mon Oct 04
Tuesday Oct 05 Tue Oct 05
Wednesday Oct 06 Wed Oct 06
Thursday Oct 07 Thu Oct 07
Friday Oct 08 Fri Oct 08
Saturday Oct 09 Sat Oct 09
Sunday Oct 10 Sun Oct 10
Cycling 05:30 am - 06:15 am Stephen Smith 
 
Cycling 06:30 am - 07:15 am Danielle Escarraz 
Tai Chi 08:00 am - 09:00 am Yan Xie 
 
 
 
Strength Training 09:00 am - 09:40 am Chip Welsh 
 
Outdoor Yoga 09:15 am - 10:00 am Holly Ohmes 
 
 
Les Mills BODYPUMP 10:00 am - 11:00 am Alison Geringer 
 
 
 
 
PiYo 12:00 pm - 12:45 pm Eileen Gannon 
 
Les Mills BODYPUMP 05:15 pm - 06:15 pm Christine Taylor 
 
Les Mills SPRINT 05:45 pm - 06:15 pm Cassie Zehenny 
 
 
Power Yoga 06:30 pm - 07:25 pm Michelle Baker 
 
 
Cycling 05:30 am - 06:15 am Stephen Smith 
 
 
 
SilverSneakers Classic 08:30 am - 09:15 am Kerrianne Duggan 
 
 
 
 
 
Step 09:30 am - 10:30 am Eileen Gannon 
 
 
 
 
 
 
Yoga 12:00 pm - 01:00 pm Michelle Baker 
Cycling 12:05 pm - 12:50 pm Elizabeth Foppe 
Strength Training 05:15 pm - 05:45 pm Chip Welsh 
 
 
Core 06:00 pm - 06:25 pm Chip Welsh 
Cycling 06:00 pm - 06:45 pm Emily Ayers 
Zumba 06:30 pm - 07:30 pm Jill Schatz 
 
Functional Training 07:35 pm - 08:15 pm Linda Reynolds-Wren 
Cycling 05:30 am - 06:15 am Nancy Durante 
Les Mills BODYPUMP 05:30 am - 06:30 am Alison Geringer 
Cycling 06:30 am - 07:15 am Danielle Escarraz 
 
Chair Yoga 08:30 am - 09:30 am Cynthia Fernandez 
 
 
Strength Training 09:00 am - 09:40 am Chip Welsh 
 
 
 
 
Les Mills BODYPUMP 10:00 am - 11:00 am Alison Geringer 
 
 
 
 
 
 
Les Mills BODYPUMP 05:15 pm - 06:15 pm Kelly Horalek 
 
 
 
 
Tai Chi 06:30 pm - 07:30 pm Paul Reed 
Yoga 06:30 pm - 07:30 pm Sherri Lucas 
 
Cycling 05:30 am - 06:15 am Stephen Smith 
 
 
Athletic Stretch 08:00 am - 09:00 am Jane Barnowski 
 
 
 
 
 
 
Senior Fitness 09:30 am - 10:30 am Jane Barnowski 
 
Turbo Kick 10:00 am - 11:00 am Eileen Gannon 
 
 
 
 
Yoga 12:00 pm - 12:45 pm Kelsey Kaleta 
 
Les Mills SPRINT 05:15 pm - 05:45 pm Jason Thompson 
Strength Training 05:15 pm - 05:45 pm Chip Welsh 
 
Core 06:00 pm - 06:25 pm Chip Welsh 
 
Zumba 06:30 pm - 07:30 pm Sue Eidsness 
 
Pilates 07:35 pm - 08:15 pm Linda Reynolds-Wren 
 
 
Cycling 06:30 am - 07:15 am Emily Ayers 
 
 
 
 
Outdoor Yoga 09:00 am - 09:45 am Holly Ohmes 
Strength Training 09:00 am - 09:40 am Chip Welsh 
 
 
 
Cycling 10:00 am - 11:00 am Elizabeth Foppe 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cycling 08:30 am - 09:15 am Stephen Smith 
Les Mills BODYPUMP 08:30 am - 09:30 am Alison Geringer 
Zumba 08:30 am - 10:00 am Jill Schatz 
 
 
 
 
Les Mills SPRINT 09:45 am - 10:15 am Cassie Zehenny 
Functional Training 10:00 am - 10:45 am Linda Reynolds-Wren 
LES MILLS TONE 10:15 am - 11:00 am Christine Taylor 
Les Mills SPRINT 10:30 am - 11:00 am Cassie Zehenny 
PiYo 11:00 am - 11:45 am Eileen Gannon 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Les Mills BODYPUMP 09:00 am - 10:00 am Tina Foster 
 
 
 
 
 
Pilates 10:15 am - 11:00 am Linda Reynolds-Wren 
 
 
Zumba 11:15 am - 12:15 pm Rosa Kincaid